Argument za kapitalizmus? Sám život.

Autor: Roman Frnčo | 7.11.2011 o 21:14 | (upravené 7.11.2011 o 23:58) Karma článku: 8,19 | Prečítané:  1796x

Ešte predtým, než sa rozhodneme vrátiť k socializmu alebo k nejakému jeho novému druhu, pouvažujme, čo vlastne zlyhalo a či práve socializmus je liekom, ktorý vyrieši súčasné problémy sveta. Jeden môj kamoš raz napísal na facebooku, najlepším argumentom pre kapitalizmus je sám život. Poviem Vám príhodu, ktorá sa mi stala dnes.

 

S kamošmi sme stavali lešenie, bolo nás cca 6 – 7, z toho minimálne dvaja boli odborníci – stavbári v civileJ, ale čo sa stalo, keďže lešenie nebolo naše, a nemali sme návod ako ho postaviť a samozrejme, každý „ezermešter“ vie postaviť lešenie bez návoduJ Asi tak 20 minút sme tápali, skúšali sme ako zapojiť jednu spojku, potom sme sa rozhodli, že zavolaláme ďalšiemu kamošovi, ktorého bolo to lešenie, ale ani to nám nepomohlo. Nakoniec sme sa rozhodli, že skúsime internet – veď všetko je na webe, že vraj. Vytiahol som ipad, ktorý zostrojili „hnusní kapitalisti“ na čele so Stevom Jobsom, pripojil som sa na google – „internetového predátora“ a zadal som do vyhľadávača názov lešenia - do sekundy som našiel stránku firmy, ktorá predáva dané lešenia a našiel som si jeho obrázok a do 5 sekúnd sme mali vyriešený problém úplne – ZADARMO a vďaka hnusným kapitalistom!

Keď sa budeme rozhodovať na akú cestu sa vydáme v týchto časoch, rozhodnime sa uvážlivo a nie v búrlivých emóciách. Ďakujem.

PS: Vzhľadom na mnohé nedorozumenia, tento článok nemá byť obranou statusu quo, ale skôr zamyslením sa nad tým, aby sme nevylievali s vaničkou aj dieťa...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?