Odborári, neberte ľuďom výplaty!

Autor: Roman Frnčo | 9.2.2011 o 23:00 | (upravené 8.4.2011 o 0:39) Karma článku: 16,87 | Prečítané:  3631x

O tom ako sa odborári vyhli rokovaniu s pracovnou skupinou, ktorá chce novelizovať Zákonník práce písať ani netreba. Odborári chcú vypísať referendum, v ktorom chcú dosiahnuť 35 hodinový pracovný čas za týždeň. To, že zlepšenie životných podmienok zamestnancov dané opatrenie neprinesie, Vám vysvetlím v tomto článku.

 

Zoberme si firmu, ktorá má x zamestnancov, každému vypláca v súčastnosti nejakú mzdu. Je zvyknutá nato, že zamestnanci pracujú 40 hodín týždenne za danú mzdu. Keďže práce bude viac, ako stihnú zamestnanci za daný čas vykonať, tak má dve možnosti, zamestnať ich na nadčasy, čo ho ale stojí viac peňazí, keďže mu musí vyplatiť vyššiu hodinovú mzdu(napr. 1,2 násobok mzdy), alebo si nájde ďalšieho človeka, ktorý danú prácu vykoná. Čo sa stane na druhej strane, tým pádom, že zamestnanec odpracoval menej hodín, dostane logicky aj nižšiu mzdu. A to si myslím, že nikto z nás nechce. Nehovoriac o tom, že ak zamestnáva podnikateľ ďalšieho človeka, tak má s ním aj iné náklady, ako sú náklady na zaškolenie, evidenciu a pod., preto sa mu bude opäť znižovať zisk, čo bude chcieť zase vykryť na mzdách zamestnancoch. Preto je celé toto opatrenie veľmi nebezpečné a jedine k čomu povedie, je zníženie reálnych miezd zamestnancov, čiže si budú môcť dovoliť ešte menej ako si mohli dovoliť teraz, ale to im už žiaden odborový predák nepovie, pretože buď to nevie, je hlúpo oklamaný ľavicovou propagandou alebo vedome zavádza.

Nehovoriac o tom, aké bludy šíria odbory resp. ľudia ktorí im zabezpečujú podpisy pod referendum, jednej známej pri požiadaní o podpis pod referendum hovorili, že vraj Radičovej vláda chce zaviesť, že sa nebudú preplácať nadčasy. Šírenie takýchto klamstiev hraničí s trestnou zodpovednosťou, preto bál by som sa takéto „perly“ vypúšťať zo svojich úst.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.

DOMOV

Horúčavy sa končia. Príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.


Už ste čítali?