Kupredu a späť ani krok!

Autor: Roman Frnčo | 14.10.2011 o 11:20 | (upravené 14.10.2011 o 23:28) Karma článku: 15,39 | Prečítané:  2865x

Barroso sa po posledných udalostiach nechal počuť, že chce zrušiť jednomyseľné rozhodovanie o otázkach EÚ – veď samozrejme – demokracia je zastaraný koncept a zbytočná záťaž pri budovaní dokonalého sveta v našom elitnom klube – pozemského Edenu, kde do roku 2050 bude automobilová doprava masovo nahradená hromadnou dopravou, emisie znížené o 60 %, nečudoval by som sa keby nám bolo v mene ochrany verejného zdravia a ušetrenia výdavkov na zdravotníctvo bolo nariadené jesť jedine organické potraviny – lentilkové tofu hot-dogy budú našim bežným jedálničkom. Európska komisia pre nás usilovne denno-denne pripravuje takmer dokonalý svet a „hnusné“ národné štáty, ktoré nechápu realitu dneška a hľadia si iba svojich záujmov si jej dovolia odporovať! Veď predsa v dnešnom globalizovanom svete je jednotlivec a jeho krajina nepodstatnou smietkou vo výzve postaviť sa európskym a svetovým problémom!

 

Lobotomické hlasy tvrdia, že je prirodzené, že Európska komisia po „výkone Slovenska“ pri schvaľovaní Eurozvaľu potrebuje nové páky ako rozhodnúť proti tomu, keď si malá veľká krajina dovolí diskutovať o opatrení o ktorom sa Barroso vyjadril: „Žiadny iný plán B neexistuje. Toto je jediný predložený plán.“ Absolútne nechápem, prečo potom vyčítať Sulíkovi, prečo nediskutoval s našimi západnými partnermi o predloženom pláne. A načo?! Ešte viac nechápem, keď sa niektoré „elity“ národa vyjadrili v médiách, že sa hanbia za Slovensko v Európe – ja sa hanbím za nich, že jediné načo sa zmôžu je rapotanie bez rozumných argumentov, že na všetko treba mať rovnaký názor a prezentácia iného názora je podľa nich postrádaním šedej mozgovej kôry.

 

Nie nadarmo v EÚ teraz existuje rozhodovací proces aký existuje. V niektorých otázkach, ktoré štáty preniesli na spoločnú pôdu sa už rozhoduje väčšinovým hlasovaním a nie jednomyseľne. Avšak EÚ samozrejme musí rešpektovať, že doterajšiu platnú zmluvu, tak isto ako v súkromnom práve pri našich dennodenných otázkach možno platne zmeniť len jednomyseľným súhlasom všetkých zúčastnených strán. Nie je možné, aby o nás rozhodovali vo veciach, na ktoré sme ich nesplnomocnili, len na základe toho, že s tým súhlasia najväčšie krajiny.

 

Ak má byť Európska únia elitným klubom, musí byť klubom s jasnými pravidlami, kde bude na piedestál politického rozhodovania vyzdvihnutá osobná sloboda a dobrovoľné rozhodovanie. Nemôžeme podliehať tlakom, že za každú cenu musíme súhlasiť s predloženými návrhmi – demokracia nie je o tom, že budeme hlasovať dovtedy, dokým nedospejeme k správnemu výsledku.. Bratia a sestry, majme oči otvorené, pretože takýmto štýlom onedlho bude o nás rozhodovať bez akéhokoľvek demokratického mandátu prezident EÚ! A nebuďme naivní, nebude nás čakať nič lepšie...

 

Ak sa Vám páčil článok, hlasujte na pošli na vybrali.sme.sk

V žiadnom prípade nie jednomyseľne...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.


Už ste čítali?