Vatikán odkázal svetu: Zničme modlu voľného trhu!

Autor: Roman Frnčo | 25.10.2011 o 0:09 | (upravené 25.10.2011 o 21:22) Karma článku: 13,03 | Prečítané:  5036x

Dnes sa vyjadrila pápežská rada, že svet potrebuje svetovú ekonomickú vládu, ktorá bude riadiť hospodárstvo sveta – mala by vyrovnávať rozdiely medzi chudobnými a bohatými krajinami a veľa podobných "dobráctiev". Proti solidarite samozrejme nemám nič, avšak nie vtedy, ak ju uskutočňuje "meč panovníkov". Bojím sa sveta, ktorý prichádza.

 

Svetové elity politického života zľava doprava, taktiež elity ekonomického života a teraz otvorene už aj náboženského života volajú po globálnej vláde, ktorá "konečne" zabezpečí na zemi dokonalý mier a prosperitu. Naozaj potrebujeme veľkú svetovú vládu alebo ide len o chúťky mocných? Svet politikov je skorumpovaný a strany, ktoré si sprivatizovali večné hodnoty vlastníctva, trhov či myšlienku vlády, ktorá ochraňuje naše práva a nie riadi naše života, v skutočnosti systematicky ničia našu individuálnu slobodu - uvaľujú na nás stále nové a nové dane, regulácie vyhovujúce kartelu korporácií a politikov, podporujú bankrotárov na náš účet a "rozpočtovo zodpovedne" zadlžujú budúce generácie - dať im globálnu moc by bol fatálny hriech!

Nie, nepodľahol som žiadnej konšpiračnej teórii, ani nešlapem na ničom okrem zdravého rozumu, viere v dobrovoľnú ľudskú spoluprácu a hlavne Božej prozreteľnosti. Aby som nestrieľal slová na prázdno, poďme sa pozrieť, čo Boží zákon hovorí o potrebe silnej centrálnej vlády.

Starozákonný Izrael fungoval na systéme bez centrálnej autority, proroci boli sudcami a čuduj sa svete, Izrael si vedel zem zasľúbenú ubrániť. Avšak ľud závidel iným národom, že majú kráľa.(Možno aj my sme zbytočne závideli iným národom členstvo v ...). Boh ich prosbu síce vypočul, ale varoval ich cez proroka Samuela:

"Toto bude právo kráľa, ktorý bude kraľovať nad vami: bude brať vašich synov a postaví ich sebe ku svojim vozom a urobí ich svojimi jazdcami, a budú behať pred jeho vozom, a učiní to nato, aby si narobil veliteľov nad tisícami a veliteľov nad päťdesiatimi, a nato, aby mu orali jeho role, žali jeho žnivo a robili jeho vojenné nástroje a výstroj pre jeho vozy. Vezme aj vaše dcéry, aby mu pripravovaly masti, aby mu varily a piekly. Poberie i vaše najlepšie polia, vaše najlepšie vinice a vaše najlepšie olivnice a dá ich svojim sluhom. A bude brať desatinu vášho semena a úrody vašich viníc a dá svojim dvoranínom a svojim sluhom. A taktiež vezme vašich najschopnejších sluhov a vaše najspôsobnejšie dievky a vašich najvýbornejších mládencov i vašich oslov a upotrebí ich pre svoju prácu. Desiatky bude brať z vášho stáda, a vy mu budete sluhami."

Som sklamaný, že rôzne hnutia, sily či strany, ktoré používajú meno "kresťan" zabudli, že neviditeľná ruka trhu je rukou Božou a že, nežijú heslo americkej revolúcie:

"Práva a slobody máme od nášho Stvoriteľa a nie od vlády."

 

Ak sa Vám páčil článok, hlasujte na pošli na vybrali.sme.sk

 

AKTUALIZOVANÉ: Pôvodne som uviedol, že išlo o vyjadrenie samotného pápeža, presnejšie je, že tento dokument zverejnila pápežská rada. Za nepresnosť sa ospravedlňujem.

zdroj: http://www.reuters.com/article/2011/10/24/idUS264245887020111024

25.10.2011, 21:24 - už píšu o tom aj bratia zpoza rieky Morava: http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-evropa/c1-53378320-vatikan-chce-take-bojovat-s-financni-krizi-navrhuje-zalozit-svetovou-centralni-banku

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.


Už ste čítali?