Roman Frnčo - Bežím za krajšie Jazero

Autor: Roman Frnčo | 7.11.2014 o 19:33 | (upravené 11.11.2014 o 20:18) Karma článku: 1,41 | Prečítané:  516x

Vážený obyvateľ Jazera,  volám sa Roman Frnčo, mám 25 a bývam na Uralskej ulici. Vo svojom voľnom čase behám maratóny a zaujímam sa o verejný život. V súčasnosti kandidujem za poslanca MČ Košice - Nad Jazerom  a to s jasným cieľom a z motívu, že ma politika baví, keďže sa ňou dajú meniť veci k lepšiemu. Venoval som sa jej bez toho, aby som z nej niekedy profitoval a budem sa jej venovať takto aj naďalej, pretože chcem urobiť Jazero krajším miestom pre život. 

Čím som sa na Jazere doposiaľ zaoberal?

Pred rokom som riešil na prvý pohľad bezvýznamný problém. Na zastávke MHD na Bukoveckej chýbal odpadkový kôš. Tento problém ma trápil, keďže som každý deň na tejto zastávke nastupoval na autobus. Rozhodol som sa starostke napísať zdvorilý list. Dovolil som si požiadať o riešenie tohto problému, či o radu na koho sa obrátiť. Nepodarilo sa. Obrátil som sa na stavebnú komisiu. Žiadna odpoveď. Až po ďalších žiadostiach sa tento problém podarilo vyriešiť. Zistil som, že jednoduchý problém, ako je montáž odpadkového koša (čo nestojí takmer žiadne peniaze), vyžaduje na našom sídlisku priam nadľudský výkon a neúmerne veľa času, keď sa ho podarilo odstrániť až po niekoľkých mesiacoch a viacerých žiadostiach. Stačilo by pritom, aby vo vedení mestskej časti bolo viac ľudí, ktorí majú “srdce na správnom mieste.” 

Čo by malo byť inak?

Najvyšší kontrolný úrad SR čierne na bielom skonštatoval nehospodárnosť nakladania s prostriedkami mestskej časti. Transparency International označil Jazero za 91. zo 100. najmenej otvorených miest. Ročne sa na plat starostky, odmeny poslancov a členov komisií vynakladá suma rovnajúca sa približne 10 % rozpočtu, čo predstavuje 120 000 eur. Rok, čo rok sa financujú z rozpočtu také záležitosti, ako sú najrôznejšie kultúrne, športové a iné spoločenské aktivity, ktoré podľa mňa nemajú iný účel a zmysel než propagovať konkrétne politické osoby. Jednoducho povedané naša mestská časť prostriedky má, len ich nevyužíva účelne. 

Ako má fungovať naša mestská časť?

Som presvedčený o tom, že prvou úlohou mestskej časti v rámci jej kompetencií a možností je byť kosičom trávnikov, opravárom chodníkov a ciest, verejného osvetlenia, čističom jazera a stavbárom ihrísk. Z pozície poslanca viem presadiť, aby sa táto vízia naplnila. Ako? Nezahlasujem za žiadne nehospodárne výdavky - dotáciu konkrétnym klubom či organizáciám, navrhnem zníženie platu starostu, zníženie počtu poslancov na 11, nezahlasujem za žiadne zvýšenie dane či nevyrovnaný rozpočet. Ak sa na mňa obrátite s konkrétnou prosbou budem presadzovať, aby mestská časť využila všetky právne i rozpočtové prostriedky, ktoré má, aby sa Váš problém vyriešil - zaoberal som sa už odpadkovým košom, preto žiaden problém nie je pre mňa malicherný:) 

Ak veríte v to, že Jazero môže byť krajším miesto pre život, bude mi potešením, ak 15. novembra 2014 zahlasujete za mňa ako za najmladšieho kandidáta č. 9 vo volebnom obvode č. 1 (od Baltickej po Ladožskú ulicu).

DODATOK 

V kampani ste sa mohli stretnúť s týmito mojimi listami:

List č. 1

List č. 2

Tiež ste ma mohli stretnúť každé ráno a cez víkendy aj poobede s iniciatívou Bežím za krajšie Jazero.

 

Podporujem iniciatívu Správny kandidát.

 

 

 

                                                                                                                 

 

 

 

Posledný príhovor k Vám:

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Univerzitná nemocnica ignoruje Pellegriniho. Súkromník v nej zarába státisíce

Šéfka Mikrobiologického ústavu navrhla, ako nahradiť súkromníka.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: McDonald's po desiatich rokoch mení ceny, na Slovensku láme rekordy

Americkému reťazcu sa darí čoraz viac.

stĺpček petra tkačenka

Vojak aby riskoval život?

Podľa Fica Slovensko občas do cudziny pošle vojakov, ale len tam, kde im nehrozí žiadne riziko.


Už ste čítali?